Atraktivní místa pro diváky

1. U hlavní chaty Flight Parku Javorový

Start běžců, přistání paraglidingových piltů, start bikerů a také jejich dojezd – to vše můžete mít na tomto místě.

A když k tomu započítáte ještě program pro děti – trampolíny, malování na obličeje a dětské soutěže, jednoduchý parking s mnoha parkovacími místy, restauraci, vyhlašování a večerní program, tak to je už slušná palebná síla.

2. U chaty horské služby na Javorovém

Závěrečné metry vyčerpaných běžců na severní sjezdovce, předávka štafety napruženým pilotům, jejich často riskantně narychlený start a pohled na stejně narychlený let – to je stanoviště na Javorovém vrchu.

V blízké Horské chatě se můžete občerstvit a pokračovat po MTB trase pomalu dolů. Protože závod pokračuje.

3. Zelená trasa pro MTB

Zadýchaní závodníci to je jedna možnost, ale vidět nejlepší bikery při jejich riskantním sjezdu, mít možnost obdivovat techiku jejich jízdy a cítit adrenalin při každám skoku či zavrávorání, to už je někde jinde.

MTB trasa vede dolů po zelené turistické značce, až ve spodní pasáži se stáčí k Lanové dráze. Tuto trasu můžete využít k vašemu sestupu dolů do místa cíle a vyhlášení. Pozor na projíždějící závodníky, abyste stihli včas uvolnit prostor.

4. Sjezdové trasy Down Hill RACE

Drsné skoky, dopady, smyky a rychlost, na kterou se fakt dobře dívá – to je možné na obou sjezdových tratích. Jen pozor na rizika spojené s nevhodným pohybem na tratích,